Протокол № 008 від 29 серпня 2012 року

ПРОТОКОЛ 8

спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва і регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації

 

29 серпня 2012 рок,у15 год. 00 хв.

Херсонський обласна державна адміністрація

пл. Свободи, 1, м. Херсон.

                                                      

Порядок денний:

1. Про визначення шляхів розв’язання проблем суб’єктів підприємництва, пов’язаних з необґрунтованим втручанням в їх господарську діяльність чи негативним впливом місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих органів. Формування пропозицій для розробки плану взаємодії місцевих органів влади та територіальних органів центральної виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій.

2. Про підготовчу роботу до формування проекту регіональної програми розвитку малого підприємництва в Херсонській області на 2013 -2014 роки.

3. Про підготовку до відзначення Дня підприємця в області відповідно до Указу Президента України від 05 жовтня 1998 року № 1110/98 «Про День підприємця».

 

Відкриває та веде спільне засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва і регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації голова обласної державної адміністрації Костяк М.М.

Регламент роботи:

- для виступів – до 5 хвилин

- для обговорення – до 3 хвилин

 

Вступне слово голови обласної державної адміністрації Костяка М.М.:

 

Доброго дня, шановні члени координаційної ради, регіональної ради підприємців, запрошені!

Сьогодні у форматі спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва і регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації ми продовжуємо розпочатий діалог між владою і бізнесом.

Під час виступу з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня Президент звернув особливу увагу на базові пріоритети сьогодення – це розвиток національного виробництва і звільнення підприємницької ініціативи, тому ми робимо ставку на розвиток вільного, конкурентного підприємництва.

Демократія - це забезпечення представленості інтересів громадян в органах влади, тому наші правоохоронні органи, спеціальні служби мають стати не тільки ефективним інструментом протидії корупції та злочинності в усіх її проявах, але й забезпечувати безумовне дотримання законності та прав громадян.

Ми повинні повністю знищити будь-який тиск на бізнес. Самим рішучим чином викорінити «наїзди» на підприємців з боку корупціонерів від правоохоронних та контролюючих органів. Слід безжалісно очистити від них державну владу.

Натомість необхідно закріпити зрозумілі і стабільні «правила гри», створити чіткі гарантії прав власності, що дасть змогу розкрити підприємницький потенціал українського суспільства.

Зменшуючи тиск на бізнес, ми гарантуємо економічний розвиток на довгострокову перспективу.

Саме тому, метою нашої зустрічі є визначення чинників, які негативно впливають на ведення підприємницької діяльності та вироблення спільних дієвих пропозицій стосовно протидії невмотивованому тиску на бізнес-структури або невмотивованому втручанню у їхню роботу місцевих органів влади і самоврядування, а також правоохоронних і контролюючих органів.

На виконання поставлених урядом завдань, за вашою участю 06 червня вже було проведено розширене засідання з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за участю керівників територіальних органів центральної виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій.

Сьогодні ми знов зустрічаємося з керівниками основних правоохоронних і контролюючих органів для того, щоб заслухати їхні пропозиції щодо розширення співпраці між владними структурами і суб’єктами підприємництва, що працюють в області та надати підприємцям можливість задати питання, які їх хвилюють і спільно знайти оптимальні шляхи вирішення нагальних проблем.

Шановні члени координаційної ради і регіональної ради, ці зустрічі проводяться для підприємців, тому сподіваємося на вашу особисту участь, готуйте пропозиції для вироблення спільного плану дій. Проводьте роботу серед суб’єктів підприємницької діяльності своїх районів і міст – не потрібно боятися говорити вголос, для відповідного реагування ми повинні знати про кожен факт протиправних дій будь-кого з чиновників.

Хочу також зауважити, що співпраця передбачає спільні зусилля з двох сторін – у представників бізнесу також є зобов’язання перед державою і територіальною громадою.

Робота суб’єктів підприємництва з дотриманням вимог чинного законодавства дасть можливість розвивати економіку та інфраструктуру як регіону так і держави.

Прошу також висловити ваші пропозиції щодо плану взаємодії місцевих органів влади та територіальних органів центральної виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій.

Крім того, ми починаємо формувати проект регіональної програми розвитку підприємництва на 2013-2014 роки. Протягом наступних двох років будемо реалізовувати усе те, що буде в цю програму закладено.

Отже розпочинаємо спільне засідання координаційної і регіональної ради. Ми готові вас почути і врахувати ваші пропозиції.

 

Костяк М.М.: надав слово для виступу начальнику Головного управління економіки Реєбер Юлії Гаррієвні.

 

Реєбер Ю.Г.: повідомила про початок роботи над проектом регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на наступні два роки. Запропонувала членам рад підприємців віднестися з усією відповідальністю до процесу формування проекту програми. Повідомила, що на даний момент до обласної державної адміністрації надано лише одну кандидатуру до складу робочої групи з формування проекту програми – це Єрмій Павло Олексійович, голова громадської організації з Нової Каховки. Запросила членів координаційної ради активніше включитися в роботу і надати кандидатури до складу робочої групи від кожного району і міста обласного значення.

 

Костяк М.М.: надав слово для виступу голові регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації Бжезицькому Ігорю Володимировичу.

 

Бжезицький І.В.: привітав з Днем народження членів регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації А.В.Корольова та Д.М.Ацеховського і повідомив, що в поточній роботі, акцент потрібно робити на співробітництво між владою і бізнесом.

 

Костяк М.М.: надав слово для виступу прокурору області Свіденко Костянтину Борисовичу.

 

Свіденко К.Б.: повідомив, що прокуратура веде постійну роботу задля виконання завдань Уряду щодо зменшення кількості перевірок і виключення можливості невмотивованого втручання в господарську діяльність суб’єктів підприємництва.

Повідомив, що за І півріччя 2012 року прокуратурою порушено 87 кримінальних справ у той час, як за 2011 рік – 250 кримінальних справ.

Кількість перевірок, що проведені санітарно-епідеміологічною службою та службою ветеринарної медицини за І півріччя 2012 року зменшилося вдвічі порівняно з аналогічним періодом 2011 року.

На сьогоднішній день працівники прокуратури не мають права проводити перевірку підприємства без зазначення у посвідченні на перевірку вмотивованої причини її проведення.

На веб-сайтах прокуратури області та районів функціонують «гарячі лінії» для електронних повідомлень щодо протиправних дій представників влади, також цілодобово працює телефон довіри, номер якого зазначений на сайті, проте, в поточному році звернень від підприємців області не було. Прокурор завірив присутніх, що термін прийняття рішення по зверненню громадянина не перевищуватиме одного тижня.

Крім того, прокуратурою проведено аналіз усіх звернень і виявлено, що 90% їх становлять скарги на незаконне проведення податковою службою позапланових перевірок.

Прокурор вважає тиском на представників бізнесу позапланові перевірки їхньої діяльності, які не виявляють порушень, а тому є нерезультатними.

 

Токарева В.П. (підприємець м.Херсон): повідомила, що перевірки, що ініційовані анонімними зверненнями громадян не повинні проводитися взагалі, бо такі звернення є проявами нечесної конкуренції.

 

Свіденко К.Б.: погодився з Токаревою В.П. і повідомив, що необхідно перевіряти кожне звернення, в обов’язковому порядку викликати заявника і пересвідчуватися, що це не анонімка.

 

Пелих В.С. (підприємець Бериславського району): підтримав пропозицію перевіряти звернення на предмет можливого фальшування.

 

Гінкул О.М. (підприємець Бєлозерського району): повідомив, що контролюючі органи перевіряють роботу лише зареєстрованих підприємців, а тих, хто здійснює підприємницьку діяльність незаконно, без реєстрації, ніхто не перевіряє і вони не сплачуючи податків і зборів взагалі, складають нечесну конкуренцію законослухняним підприємцям.

 

Костяк М.М.: повідомив, що обласна державна адміністрація проводить роботу з упорядкування ринків і до 2013 року «стихійної» торгівлі в області не буде. Завірив, що за прояви «стихійної» торгівлі відповідатимуть особисто голови районних державних адміністрацій та міськвиконкомів.

 

Тарасова Н.О. (підприємець Верхньорогачицького району): повідомила, що останнім часом багато підприємців отримали дозволи провадити торговельну діяльність вдома. Такі торговельні точки насправді без будь-яких документів реалізовують у власних домівках алкогольні і тютюнові вироби, податків бюджети від такої діяльності не отримують. Необхідно припинити як «стихійну» торгівлю, так і торгівлю «на дому».

 

Костяк М.М.: повідомив, що усі зазначені дозволи отримані незаконно – це наслідок особистої зацікавленості деяких представників місцевих органів самоврядування, а саме: голів селищних рад.

 

Меркулов В.Є. (підприємець Цюрупінського району): повідомив, що спільно з дружиною провадить підприємницьку діяльність у сфері ресторанного бізнесу у м.Цюрупінськ. Населення району міста, в якому розташовано кафе складає 10 тисяч осіб. О 2-й годині ночі 23 червня 2012 року в кафе завітав Народний депутат України О.Журавко з працівниками міліції, зупинив дискотеку і закрив кафе. Зранку вхід до закладу було заварено. Начальник районного управління міліції заборонив роботу кафе після 23 години, проте поруч працюють інші кафе і їхній роботі ніхто не перешкоджає.

 

Літвін В.В. (начальник УМВС України в області): запитав підприємця, чи підписував він особисто, коли працював керівником міліції м.Цюрупінська дозволи на роботу розважальних закладів пізніше 23 години?

Повідомив, що Народний депутат України О.Журавко викликав слідчо-оперативну групу з метою припинення хуліганських дій групою нетверезих відвідувачів кафе, які серед ночі псували пам’ятник. По цьому факту порушено кримінальну справу.

Після цього прояву вандалізму з боку відвідувачів Вашого нічного розважального закладу, оскільки Ви не забезпечили дотримання громадського порядку Вашими відвідувачами, сесією Цюрупінської міської ради було прийнято рішення про заборону роботи Вашого кафе з 22:00 до 6:00 години.

Літвін В.В. запросив до себе на прийом Меркулова В.Є. у разі, якщо останній має сумніви щодо законності прийнятих рішень.

 

Свіденко К.Б.: завірив підприємця, що прокуратура області розбереться по суті справи і вивчить питання законності та доцільності роботи розважальних закладів м.Цюрупінськ у нічний час.

 

Кравченко В.В. (підприємець Цюрупінського району): повідомив, що кріт торговельних закладів «на дому» працюють виробничі підприємства з переробки м’яса та інших продуктів.

 

Літвін В.В.: запитав Кравченка В.В. чому він, як член ради підприємців при УМВС України в області, не повідомляє про відомі йому факти порушення законодавства, а натомість говорить про це на засіданні не надаючи жодних конкретних даних.

 

Костяк М.М.: звернувся до присутніх з проханням говорити відкрито і по-суті справи, повідомляти про усі відомі факти порушення законодавства називаючи призвища порушників та адреси незаконних підприємств. Без цих даних влада не зможе викоренити злочинний підпільний бізнес, що складає нечесну конкуренцію законослухняним підприємцям.

 

Літвін В.В.: повідомив, що підприємці, які чесно ведуть свій бізнес нічого не бояться і сміливо його захищають. Навів приклад, як підприємець, що провадить торговельну діяльність на Дніпровському ринку м.Херсона зателефонувала йому особисто і повідомила про незаконну перевірку, яку здійснюють у неї працівники органів внутрішніх справ. За результатами службового розслідування по цьому факту начальника міліції району було звільнено з посади.

 

Кравченко В.В.: повідомив про виявлений факт незаконної торгівлі ліками у с.Нова Маячка. За це порушення винний відбувся адміністративним штрафом. Також повідомив, що у нього три роки тому незаконно конфісковано товарно-матеріальні цінності на суму 57 тисяч гривень. Звернення до прокуратури не дали результатів.

 

Літвін В.В.: порадив написати скаргу до прокурора.

 

Свіденко К.Б.: повідомив, що кримінальну справу по цьому факту порушено і завірив, що розбереться у цій ситуації.

 

Блакитний С.М. (підприємець Голопристанського району): повідомив, що «стихійна» торгівля у сільській місцевості має місце через недосконалість Закону України «Про міліцію», де міліціонерам визначено забезпечувати легальну торгівлю лише в містах, а у сільській місцевості перевіряти наявність дозволів на провадження торгівлі міліціонери не мають права.

 

Костяк М.М.: повідомив, що головам районних державних адміністрацій та міськвиконкомів визначено завдання виділити земельні ділянки для облаштування законних ринків, що забезпечать місцями усіх, хто бажає провадити торгівельну діяльність. Після цього торгівлю у будь-яких інших місцях буде заборонено.

 

Хоменку А.С.: повідомив, що буде переглянуто генеральні плани усіх населених пунктів області і приведено у відповідність.

 

Токарева В.П.: запропонувала включати до складу усіх комісій при розгляді питань, що стосуються підприємців, членів рад підприємців та лідерів громадських організацій.

 

Літвін В.В.: повідомив, що 36% протоколів, що направлені на розгляд адміністративної комісії про порушення закону, тому громадськість дійсно повинна приймати участь у засіданнях цих комісій.

 

Костяк М.М.: закликав представників громадськості конструктивно контролювати усі напрямки роботи влади.

 

Січова В.І. (підприємець м.Херсон): вважає, що «стихійна» торгівля у м.Херсоні – це добре організована підприємницька структура, в результаті чого під заходи боротьби з незаконною торгівлею підпадають лише дрібні виробники сільськогосподарської продукції, що вирощується на власних присадибних ділянках.

Запропонувала створити у м.Херсоні соціальний ринок для таких виробників.

 

Токарева В.П.: запропонувала натомість виділити для таких виробників на кожному ринку окремі соціальні місця.

 

Блакитний С.М.: повідомив, що перекупники створюють перепони для виробників і не дають можливості власноруч реалізовувати свою продукцію.

 

Салтиков В.М. (підприємець м.Каховка): запропонував не торгувати особисто дрібним сільгоспвиробникам, а здавати надлишки своєї продукції підприємствам Укрспоживкооперації, які є у кожному районі.

 

Лєцкан С.Г. (підприємець м.Херсон): повідомив, що вартість товарів у митній декларації необґрунтовано завищена митницею, що негативно впливає на роботу підприємств-імпортерів області. Звернувся до керівництва області з проханням переглянути ці тарифи.

Також повідомив, що ставка податку 5% є завищеною.

 

Костяк М.М.: повідомив, що у 2013 році ставки податків будуть іншими.

 

Бжезицький І.В.: звернувся до страшного А.А.. з проханням прискорити строки видачі довідок для виїзду за кордон.

 

Страшний А.А.: відповів, що порядок видачі таких довідок визначено законодавством. У разі порушення цього порядку працівниками ДПС кожен може повідомити про це за телефоном «пульсу податкової служби України».

 

Січова В.І.: повідомила, що підприємці відчувають великі труднощі під час реєстрації платниками ПДВ. Протягом півроку замість свідоцтва платника ПДВ підприємці отримують лише відписки.

Крім того, у квітні поточного року від системи електронної звітності платників ПДВ не надходили квитанції про те, що звіт прийнято. Підприємці понесли здавати звіти на паперових носіях, але працівники ДПС відмовилися їх приймати.

 

Страшний А.А.: відповів, що свідоцтво платника ПДВ реєструє і видає ДПС України, а не територіальний орган, тому скоротити термін видачі свідоцтва на обласному рівні неможливо. Також запропонував повідомити про конкретні факти: хто саме не прийняв звіт у підприємця.

 

Довбиш Г.В. (підприємець м.Херсон): звернулася із запитанням до Страшного А.А. щодо кількості розглянутих по суті скарг від підприємців. Також повідомила про незаконні та необґрунтовані перевірки податковою службою, після проведення яких підприємці звертаються до керівництва ДПС із скаргами, проте ці скарги не розглядаються по суті.

 

Бєтєв В.В. (підприємець Цюрупінського району): повідомив, що термін припинення дії свідоцтва про підприємницьку діяльність становить 2-3 місяці. Це занадто довгий термін для людей, які бажають працевлаштуватися. Причиною є те, що підприємцю необхідно зібрати велику кількість довідок з різних установ. Запропонував податковій службі самостійно направляти запити до усіх установ, від яких потрібна довідка, а не змушувати підприємців їх збирати.

 

Страшний А.А.: відповів, що в області вже працюють 9 сервісних центрів обслуговування платників податків, в яких можна отримати усі необхідні довідки.

 

Костяк М.М.: підсумував результати обговорення питання порядку денного і зазначив, що раніше влада ніколи не спілкувалася з бізнесом. Три роки тому таку зустріч неможливо було уявити, проте сьогодні ми збираємося за круглим столом, дивимося в очі один одному, задаємо питання, які нас хвилюють і не боїмося наслідків своєї відвертості. Таке спілкування буде продовжуватися, ми чуємо один одного і разом поступово вирішимо усі проблемні питання.

 

 

Костяк М.М.: надав слово для виступу начальнику Головного управління економіки Реєбер Юлії Гаррієвні.

 

Реєбер Ю.Г.: повідомила, що урочисті заходи з нагоди Дня підприємця з відзначенням кращих суб’єктів підприємницької діяльності проводитимуться 30 серпня 2012 року о 16 год. 00 хв. в приміщенні Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Куліша. Усі члени координаційної та регіональної ради підприємців запрошені на святкування.

 

Бжезицький І.В.: повідомив, що у м.Херсоні необхідно відремонтувати дорогу на 22-й східній вулиці і підприємці готові фінансування 30% вартості ремонту, проте роботи необхідно провести у найближчий час.

 

Хоменко А.С.: надавайте вашу пропозицію до Херсонської міської ради, оскільки мова йде про міський бюджет необхідно винести питання на розгляд міської ради.

 

 

Костяк М.М.: питання порядку денного спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва і регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації розглянуто.

 

Заключне слово голови обласної державної адміністрації Костяка М.М.:

Підсумовуючи, хочу ще раз підкреслити, що потенціал підприємництва може реалізуватися лише через сприятливий бізнес-клімат, створювати який повинні ми з вами разом.

Підприємці повинні спокійно вести свій бізнес, не боючися рейдерських атак і неправомірних дій з боку представників влади. Влада повинна всебічно захищати своїх громадян, які законно ведуть господарську діяльність, допомагати їм, і всіма дієвими способами унеможливлювати створення перепон для економічного та соціального розвитку регіону.

Тоді будуть наповнюватися місцеві бюджети, створюватися об’єкти соціальної інфраструктури, зростати інвестиції та підвищуватися інвестиційний рівень області. Знов наголошую, що найкращий інвестор – це наші місцеві українські інвестори.

         Механізм співпраці бізнесу і влади у нас є – це координаційна рада з питань розвитку підприємництва і регіональна рада підприємців, які саме і створені з метою налагодження зв’язків між підприємцями та місцевими органами виконавчої влади.

         Принципи прозорості, відкритості та партнерства повинні стати основними засадами роботи контролюючих і правоохоронних органів області.

 

 

 

 

 

 

РІШЕННЯ

 

Керівникам територіальних органів центральної виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій:

 

Перше: Започаткувати проведення зустрічей з представниками бізнесу не рідше одного разу на квартал.

Друге: У п’ятиденний строк прошу надати обласній державній адміністрації пропозиції до плану заходів щодо шляхів розв’язання проблем суб’єктів підприємництва, пов’язаних з необґрунтованим втручанням в їх господарську діяльність чи негативним впливом контролюючих органів.

 

Членам координаційної ради з питань розвитку підприємництва і регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації:

 

У п’ятиденний строк надати обласній державній адміністрації пропозиції до плану заходів щодо взаємодії місцевих органів влади та територіальних органів центральної виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій.

 

Головному управлінню економіки обласної державної адміністрації:

 

Перше: Врахувати запропоновані кандидатури до складу робочої групи з розробки проекту регіональної програми розвитку малого підприємництва на 2013 - 2014 роки

Друге: Врахувати надані пропозиції при підготовці плану заходів.

 

 

Матеріали з поштової скриньки Ради

Документи звернення та рішення ради

Дошка оголошень

 

Про наступні збори Регіональної ради підприємців буде зазначено додатково. Слідкуйте за анонсами нашого сайту.

 


Матеріали форуму малого та середнього бізнесу ВИКЛИКИ НА 2014-2017 роки. Від 10 квітня 2014 року.


 

Новини


Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180
Усi новини

План роботи чергових зборів

Партнери Ради

121     

122

Хор