Протокол № 18 від 29.08.2014

Протоколи 2014 рік

ПРОТОКОЛ № 18

засідання Регіональної ради підприємців при Херсонській
обласній державній адміністрації

 

29.08.2014                                                                   м. Херсон

14.00

Голова ради:          Ігор Бжезицький

 

Присутні:   

- директор Департаменту економічного, регіонального розвитку та торгівлі Херсонської облдержадміністрації Ігор Клим,

- начальник Управління розвитку підприємництва та торгівлі Департаменту економічного, регіонального розвитку та торгівлі Херсонської облдержадміністрації Лариса Капустіна,

- заступник начальника Головного управління Держземагентства у Херсонській області Зінова Оксана Адамівна,

- завідувач сектора місцевих, ресурсних, рентних, неподаткових та митних платежів управління оподаткування та контролю окремих об’єктів і операцій Головного управління Міндоходів у Херсонській області Тетяна Ракитська,

- представник Держпідприємництва у Херсонській області Елла Романенко,

- члени РРП та запрошені представники бізнесових кіл м. Херсона та області:

Корольов Андрій Васильович,

Бєтєв В’ячеслав Веніаминович,

Бойко Микола Миколайович,

Задорожня Тетяна Григорівна,

Гора Юрій Михайлович,

Маринчак Юрій Андрійович,

Молодецький Сергій Петрович,

Мусулевський Андрій Васильвич,

Романюк Сергій Семенович,

Січова Валентина Іванівна,

Рожко Юрій Генадійович,

Слоневський Костянтин Вікторович,

Горловський В’ячеслав Захарович,

Лецкан Сергій Григорович,

Романюк Олег Ярославович,

Нікишенко Віктор Леонтійович,

Кривчун Олександр Васильович,

Сидорец Юрій Іванович;

- представники ЗМІ.

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. 1.Про систематизацію в процесах надання гуманітарної допомоги східним регіонам України.
  2. 2.Про стан справ в розвитку відносин між представниками Головного управління Держземагентства у Херсонській області, та представниками регіонального малого та середнього бізнесу.
  3. 3.Різне.

 

Привітальне слово взяв голова ради І.Бжезицький. Він привітав іменинників-членів РРП та всіх підприємців з нагоди прийдешнього свята Дня підприємця. Також голова ради звітував про роботу, проведену за результатами липневого засідання ради, після чого учасники засідання приступили до обговорення питань порядку денного.

 

По першому питанню

СЛУХАЛИ:

Ігор Бжезицький поінформував присутніх про ініціативу Ради підприємців при КМУ щодо удосконалення механізму надання гуманітарної допомоги східним областям України.

Вказаний механізм є доволі простим і прозорим та полягає в наступному. Гуманітарний вантаж доставляється на склад у м. Запоріжжя. Далі на вказаному складі централізовано формується колона з гуманітарною допомогою та у супроводі батальйону «Донбас» доправляється до вказаного надавачами допомоги населеного пункту.

Також, Ігор Бжезицький запропонував всім присутнім взяти до уваги вказану інформацію та у разі формування гуманітарних вантажів в області інформувати його особисто з метою ефективної координації дій.

ВИСТУПИЛИ:

Юрій Гора наголосив на тому, що на кордоні з Кримом Херсонщину обороняє батальйон територіальної оборони «Сармат». З метою надання допомоги вказаному батальйону створено благодійний фонд «Сармат». Ю.Гора запропонував присутнім з питання надання допомоги батальйону «Сармат» звертатися особисто до нього.

ВИРІШИЛИ:

Інформацію взяти до уваги.

 

По другому питанню

СЛУХАЛИ:

Костянтин Слоневський, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Верхньорогачицького району, зазначив, що з моменту набрання чинності Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII (далі – Закон), тобто з 01.04.2014р., було переглянуто розмір орендної плати, яка на разі становить 3% від грошової оцінки землі. В зв’язку зі значним збільшенням орендної плати, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали та засоби захисту рослин в такий складний період практично неможливо провести посівну, тому 23 фермерських господарства району готові відмовитись від орендованої землі.
Виходом з даної ситуації, на думку фермерів, є набрання чинності Законом та перегляд орендної плати з 01.01.2015 року.

ВИСТУПИЛИ:

Оксана Зінова, заступник начальника Головного управління Держземагентства у Херсонській області, яка поінформувала присутніх про те, що вищевказаних Законом внесено зміни до Податкового Кодексу України і фактично цим Законом підвищено розмір орендної плати з метою збільшення бюджетних надходжень, т.я. 100% орендної плати надходить до місцевих бюджетів і не розподіляється між іншими бюджетами. О.Зінова наголосила на тому, що Закон набрав чинності і тому єдиним виходом із ситуації, що склалася, є проведення нормативно-грошової оцінки кожної окремої ділянки, що дозволить отримати об’єктивний розмір орендної плати. Підсумувавши свій виступ, представник Держземагентства запропонувала замовляти розроблення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, що дозволить значно зменшити розмір орендної плати у порівнянні з нормативно-грошовою оцінкою ріллі по області.

Питання орендної плати, погрозливого тону інформаційних листів Держземагентства, виконання нормативно-грошової оцінки, судова практика щодо перегляду орендних відносин та укладення додаткових орендних угод стали предметом гострої дискусії, жваву участь в якій також прийняли виконавчий директор Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області Віктор Нікішенко, завідувач сектора місцевих, ресурсних, рентних, неподаткових та митних платежів управління оподаткування та контролю окремих об’єктів і операцій Головного управління Міндоходів у Херсонській області Тетяна Ракитська, голова та члени Регіональної ради підприємців.

ВИРІШИЛИ:

Підготувати листи Кабінету Міністрів України з питань, що були порушені у ході дискусії, щодо розміру орендної плати та необхідності прийняття нової методики проведення нормативно-грошової оцінки землі.

Змінити формулювання інформаційних листів Держземагентства задля того, щоб інформування не виглядало як тиск на субєктів господарювання.

 

По третьому питанню

СЛУХАЛИ:

Ігор Бжезицький та члени Ради обговорили питання організації діяльності ради, заслухали декілька об’яв, в тому числі щодо участі представників бізнесу у заходах, необхідних для реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

ВИРІШИЛИ:

Взяти до уваги надану інформацію. 

 

Голова ради                                                               І.Бжезицький

Матеріали з поштової скриньки Ради

Документи звернення та рішення ради

Дошка оголошень

 

Про наступні збори Регіональної ради підприємців буде зазначено додатково. Слідкуйте за анонсами нашого сайту.

 


Матеріали форуму малого та середнього бізнесу ВИКЛИКИ НА 2014-2017 роки. Від 10 квітня 2014 року.


 

Новини


Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180

Warning: Creating default object from empty value in /var/www/odarrp/data/www/rrp.kherson.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 180
Усi новини

План роботи чергових зборів

Партнери Ради

121     

122

Хор